Liidriprogramm

LIIDRIprogramm

Kuidas teha oma
võrgustikust kogukond?

Idee

Liidriprogramm pealkirjaga “Võrgustikust kogukonnaks” on 3. sektori organisatsioonidele mõeldud koolituslik kogemuste jagamise ja ühenduste loomise koht. Ootame 3. sektori katusorganisatsioone,  et ühiselt vastata ühele keerulisele küsimusele: kuidas saada rohkem inimesi kaasa? Kuidas saada liikmed osalema ja sisendit andma? Kuidas omakorda saada liikmesorganisatsioonide liikmed kaasa? Ja viimaks, kuidas oma võrgustiku kaudu saada vajadusel kaasa teisi inimesi ühiskonnas?

Liidriprogrammi korraldab:

Omavahel

Õpime peamiselt üksteise parimatest praktikatest

Esinejad

Keerulisemaid teemasid avavad esinejad eri valdkondadest

Proovime

Kõik teoreetilise katsetame kohe ka PRAKTIKAS ära

Koos

Programmi osalejad moodustavad ka ise väikese toetava kogukonna

Kava

Liidriprogrammi sessioonid on jaotatud kahe päeva peale ja toimuvad konverentsi Changemakers Summiti ajal ja koosneb neljast sessioonist. Kõigil ülejäänud aegadel saate osaleda põhiprogrammis koos teiste osalejatega. Vaata siit milliste põhiprogrammi osade ajal liidriprogrammi sessioonid toimuvad.

Tutvume omavahel, loome eeldused sisukateks aruteludeks.

Sessioonis “Mis on kogukond ja kuidas seda luua?” vastab Sigrid Solnik Rakendusliku Antropoloogia Keskusest (http://www.antropoloogia.ee/) eelpool välja toodud küsimustele ja arutatakse, kas teie organisatsioon ja selle liikmed on kogukond.

Mida tähendab kogukond internetis? Kuidas seda luua, hallata, kasvatada ning oma põhitegevuses sellest abi saada? Sessioonis leiab järgmistele küsimustele oma organisatsiooni valguses vastused. Lisaks räägib veebikogukonna käivitamisest ja suureks kasvatamisest Virginia Woolfi grupi näitel Brigitta Davidjants

Vabakonnas töötab välja palju hingega asja juures olevaid inimesi, aga sellegipoolest tekib koostöös pingeid. Kuidas teha nii, et organisatsiooni liikmeskond tahaks koos käia ning ühiste eesmärkide nimel tegutseda? Mida tähendab kogukonna loomine üldkoosolekul, suvekoolis või töörühmades?

Viimaks küsime, kuidas oma kogukonna abil kaasata inimesi väljastpoolt – kuidas saada inimesi osalema üritustel, petitsioonides, sotsiaalmeediakampaaniates, meeleavaldustel ja mujal?

Oma kogemusi “Teeme ära” käima tõmbamisest jagab Külli Pann külaliikumisest Kodukant.

Teise päeva õhtul veedame omakeskis ühe toreda õhtu vabas vormis. Hiljem saame liituda Changemakers Summiti ametliku järelpeoga.

Kellele mõeldud?

Sellesse programmi ootame vabaühenduste (sh noorteorganisatsioonide) juhatuse liikmeid ja töötajaid, kes tegelevad organisatsiooni juhtimise või mingi osa koordineerimisega. Eriti sobiv on see neile inimestele, kes tegelevad liikmetöö ja kommunikatsiooniga.

Programmi pakume tasuta (st hind sisaldub Changemakers Summit tavapiletis).

Kuigi ülejäänud konverents on inglisekeelne suures osas, siis juhtimisprogramm on eestikeelne.

 

Photo by Rakesh Shetty on Unsplash

Registreeri programmi

Registreerimistähtaeg on 24.05. Kinnitame osaluse lõplikult pärast konverentsi osalustasu maksmist ning hiljemalt 1. juuniks.

Our mission

To bring together changemakers, inspire them to act and help them to become the best versions of themselves.

About us

We work at the non-profit Domus Dorpatensis Foundation in the old town of Tartu.